Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kultura > Vesnice roku

logo2-rgb-pokus.jpg

 

Soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova je vyhlašovaná Spolkem pro obnovu venkova ČR, Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Svazem měst a obcí ČR a Ministerstvem zemědělství ČR.

Soutěž probíhá v krajském a následně celostátním kole. Přihlášené obce jsou hodnoceny v těchto oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce.

 

2017

V letošním roce jsme se podruhé zúčastnili soutěže Vesnice roku. Prezentace před hodnotící komisí proběhla v pátek 16. června od 10.45 do 12.45 hod.

Začali jsme uvítáním na Obecním úřadě, pak se přesunuli do školy, která poreferovala o svých dosažených úspěších a nakonec nás čekala od 11.45 hod. Zahradní slavnost na Zlaté farmě ve Štětovicích. 

Pro všechny hosty Zahradní slavnosti bylo připraveno bohaté občerstvení, vystoupení dětí ze základní a mateřské školy a kouzelník. K poslechu a tanci hráli Vrbátčané.

Naše prezentace se hodnotící komisi velmi líbila a udělila nám Oranžovou stuhu. Toto ocenění každoročně uděluje Ministerstvo zemědělství a naše Obec postoupila do celostátního kola soutěže.

25.9.2017 proběhlo vyhlášení výsledků celostátní oranžové stuhy v soutěži Vesnice roku (za spolupráci obce a zemědělského subjektu). Obec Vrbátky se umístila na krásném 3. místě! Kromě ocenění obec získala i poukaz na dotaci v hodnotě 700.000,-. 

Oficiální zpráva Ministerstva zemědělství:

 

Fotografie: http://kulturnikomise.rajce.idnes.cz/Vesnice_roku_16.6.2017/

http://kulturnikomise.rajce.idnes.cz/Oranzova_stuha_Vesnice_roku_2017/

 

2016

V roce 2016 jsme se poprve zůčastnili soutěže o Vesnici roku a hned na poprve jsme zabodovali. Získali jsem Cenu naděje pro živý venkov za místní spolkový život a občanskou splečnost. Tato cena je každoročně udělována za živý spolkový a společenský život v obci.

Pokud se budete chtít podívat na fotografie z prezentace obce či na prezentační video, máte možnost:

Fotogalerie: http://kulturnikomise.rajce.idnes.cz/Vesnice_roku_2016/

Video: https://www.youtube.com/watch?v=FY6zU2grzFw

 

Děkujeme všem, kdo naši obec podpořil v soutěži Vesnice roku. Všichni jste byli úžasní a odvedli jste skvělý výkon. 

                                                                                                                    Kulturní komise obce Vrbátky

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.vrbatky.cz

Registrujte se zde

23. 11. Klement

Zítra: Emílie

Návštěvnost stránek

237146