Drobečková navigace

Úvodní stránka > O obci > Účast v soutěži Vesnice roku

Účast obce Vrbátky v soutěži Vesnice roku

Soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova je vyhlašovaná Spolkem pro obnovu venkova ČR, Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Svazem měst a obcí ČR a Ministerstvem zemědělství ČR.

Soutěž probíhá v krajském a následně celostátním kole. Přihlášené obce jsou hodnoceny v těchto oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce.

 

2017

V roce 2017 jsme se do soutěže přihlásili opět.. Prezentace před hodnotící komisí proběhla v pátek 16. června od 10.45 do 12.45 hod.

Dvouhodinovou prohlídku naší obce jsme pojali trochu jinak než v roce 2017, ukázali jsme komisi i jiná místa, včetně budovy obecního úřadu a Základní školy ve Vrbátkách. Společně s panem starostou komise odhalila i základní kámen sportovní haly ve školní zahradě. Prezentaci jsme zakončili na Zlaté farmě ve Štětovicích, abychom poukázali na činnost našich zemědělců.

Právě spolupráci obce a Zlaté farmy komise ocenila Oranžovou stuhou v Olomouckém kraji a postupem do kola celostátního v rámci této stuhy (Oranžová stuha oceňuje příkladnou spolupráci mezi obcí a zemědělským subjektem, který v obci působí).

Na začátku září proto proběhla návštěva celostátní komise Oranžové stuhy. Tentokrát jsme představovali pouze činnost zemědělců a spolků: rybářů, včelařů, holubářů a myslivců.

25.9.2017 proběhlo v Praze vyhlášení výsledků celostátního kola Oranžové stuhy v soutěži Vesnice roku.

Obec Vrbátky se umístila na krásném 3. místě! Kromě ocenění obec získala i poukaz na možnost čerpání dotace v hodnotě 700.000,-. 

Oficiální zpráva Ministerstva zemědělství:

 

Fotografie z prezentací naší obce: 

http://kulturnikomise.rajce.idnes.cz/Vesnice_roku_16.6.2017/

http://kulturnikomise.rajce.idnes.cz/Oranzova_stuha_Vesnice_roku_2017/

 

Děkujeme všem, kdo naši obec podpořil v soutěži Vesnice roku. Všichni jste byli úžasní a odvedli jste skvělý výkon. 

                                                                                                                    Kulturní komise obce Vrbátky

 

2016

V roce 2016 jsme se soutěže Vesnice roku účastnili poprvé. I přes obavy a nejistotu jsme hodnotící komisi oslovili a získali jsme v Olomouckém kraji Cenu naděje pro živý venkov za místní spolkový život a občanskou společnost. Tato cena je každoročně udělována za činnost spolků v obci, společenské akce i pospolitost mezi občany. Společně s diplomem jsme získali šek na dotaci v hodnotě 50.000,-.

Fotografie a video z dvouhodinové prezentace naší obce před hodnotící komisí si můžete prohlédnout v následujících odkazech:

Fotogalerie: http://kulturnikomise.rajce.idnes.cz/Vesnice_roku_2016/

Video: https://www.youtube.com/watch?v=FY6zU2grzFw

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.vrbatky.cz

Registrujte se zde

20. 2. Oldřich

Zítra: Lenka

Návštěvnost stránek

248201